Datšad & Sillamäe

08.09. - 30.10.2022
Fotonäitus
Vaata fotoalbum >>>

Datšad & Sillamäe - aruteluõhtu & fotonäituse avamine 8. septembril kell 17.00 toimub Sillamäel Viru tn 26 raamatukogus datšade ja Sillamäe teemalise fotonäituse avamine.
Lisaks on plaanis põnevad ettekanded datšade kultuuri, linnaaianduse ning Sillamäe eripära kohta, mille järel avame arutelu õhtu teemal: Milleks ja kellele datšad ja linnaaiandus?
Fotonäitusel on peakülaliseks Sanni Seppo Soomest, kes on mitmeid aastaid pildistanud nii Eestis (Tartus kui ka Ida-Virumaal) kui Soomes erinevaid linnaaianduse väljendeid, datšade kirevat arhitektuuri, usinaid aednikke ning loomingulisi aedu. Lisaks näitame Sillamäe residentuuri teadurite fotosid. Aruteluõhtul esinevad ettekannetega nii Sillamäe residentuuri doktorandid Jena ja Tallinna ülikoolist (Lilian Pungas, Annela Samuel, Saara Mildeberg) kui ka Bianka Plüschke-Altof, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidust Hardi Murula jt. Üritust tõlgib ja modereerib Jana Budkovskaja.
Ootame kõiki Sillamäe elanikke ja datšnike elavale arutelule: Mida tähendab Sputnik Sillamäele ja datšad datšnikele? Mis on datšade tähendus inimestele, loodusele, toidukultuurile? Kuidas datšakultuuri tulevikus hoida ja väärtustada?
Ajakava 17-20.00: 17.00 näituse avamine koos kohvi, tee, maiustustega 17.30 ettekanded 18.15 aruteluõhtu. Kohtumiseni neljapäeva õhtul Sillamäel!
Дачи как составная часть жизни силламяэсцев / Лидия Толмачева // Силламяэский Вестник (2022) 22 сентября, № 31. - с. 4, 23.